מעדכן נתונים..
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בטוויטר
מטבע
השער

מטבעות וירטואליים דיגיטליים מוצפנים ביטקוין

מה זה מטבעות דיגיטליים ואיך מתחילים?

ננסה להסביר מהו מטבע דיגיטלי או בתרגום מלועזית מקצועי "מטבע מוצפן" (Cryptocurrency). למי שמוכן להיכנס ורק לא יודע איך עושים את זה, ננסה לתדרך בכמה צעדים ראשונים.
קחו אוויר.. מתחילים..

מה זה (לעזאזל@%$!#) מטבע דיגיטלי?

בשונה ממטבע עשוי מתכת או נייר שהכרנו עד היום, המטבעות הדיגיטאליים הם לא מטבעות שמונפקים ע"י שום ארגון פדרלי, אלא מונפק ונולד ברשת האינטרנט בין אנשים ומחשבים. במקום 100$ או 20 ש"ח, מטבע וערך דיגיטלי ייוצג בין מחשבים ברשת כמחרוזת תווים המורכבת מצירוף ייחודי של אותיות (באנגלית), תווים ומספרים.

עד כאן, זה לא משהו חדש שלא היה קיים לפני, שכן כל הטרנזקציות גם מעולם הבנקאות בימינו ובכלל עולם המידע, מיוצגים באותו האופן כמחרוזת או שילוב רצף תווים ייחודי, ראשוני, חד ערכי - ממש כמו תעודת זהות בין אזרחים (אין שני אנשים עם אותו מספר זהות), מספרי רכבים, כתובת אתר באינטרנט, כתובות אימייל, תאריך יום ושעה או כל אסמכתא \ מספר חשבונית, מספרי טרנזקציות, מסלקה, ספח ו\או קבלה וכו'.

אוקי.. מחרוזת יחודית מזהה.. חפרנו.. אבל לא סתם חפרנו. מי מביניכם שיחליט להיכנס לעולם הדיגיטלי יגלה הרבה מחרוזות - הן כמטבעות, כתובות לארנקים דיגיטליים, ועוד.

דוגמה למחרוזת: 90db022100e2ac980643b0b82c0e88ff

מה? יש גם ארנק דיגיטלי?

כן כן.. יש גם ארנק דיגיטלי.. אבל לא צריך להיבהל.. זה בקלות יכול להסתכם בזה. רוכשים מטבע באחד מהאתרים (הבודדים) שאפשר לרכוש דרכם בארץ (למשל פה: coinmama) ושומרים אותו בתוך ארנק למטבעות דיגיטליים וזהו. יש לכם מטבע\ות בתוך ארנק ש ל כ ם.

עולם המטבעות רווי במגוון רחב של ארנקים, כשחלקם יודעים להחזיק יותר וחלקם פחות סוגים של מטבעות שונים כשהפופולאריים מביניהם: blockchain

שמות של מטבעות שכנראה שמעתם: ביטקויין (Bitcoin), איטריום (Ethereum), ריפל (Ripple) ועוד.

Hold your houses !?#

רגע.. רגע.. מה היה לנו עד עכשיו?

1) פותחים חשבון לרכישת מטבעות באמצעות כרטיס אשראי coinmama
2) מורידים אפליקציית ארנק דיגיטלי למחשב ו\או לנייד או התחברות לאתר אינטרנט.

אם אתם מעניינים במוצרי ארנק פרימיום וכאלו פחות וירטואליים אלא ממש שאפשר לסגור בכספת \ כגיבוי נוסף וגישה מהירה, תוכלו לבדוק מוצרים כמו פה: ledgerwallet.com

אוקיי.. איפה קונים מטבעות דיגיטליים?

זיכרו: תהליך הרישום ואישור ההרשמה יכול להימשך לעיתים בין מספר שעות לכמה ימים ובתקופות של עומס אפילו שבועות. תדרשו לשלוח תצלום\ים של תעודה מזהה \ רשיון נהיגה בינלאומי \ דרכון \ כלשהי כחלק מתהליך הרישום ועוד כמה פרטים אישיים לצורכי אבטחת פרטיות ופתיחת חשבון על שמכם.

רוב האתרים באינטרנט חוסמים רישום מישראל משיקולי חברה וטווח גלובלי, מה שמשאיר מספר אתרים בודדים לרכישת מטבעות מהארץ. התשלום יבוצע באמצעות העברה בנקאית לחשבון שיספק האתר או באמצעות כרטיס אשראי.

האתרים האלו מתייחסים לכסף שלך ברצינות רבה ומקווים למנוע אי נעימות לכל הצדדים כנגד פריצות וגנבות של האקרים, ולכן, כאמצעי אבטחה גבוהה לחשבון תוכלו ולעיתים תתדרשו לקיים אמצעי אבטחה נוספים שניגע בהמשך.

לרישום ורכישת מטבעות:

באמצעות כרטיס אשראי - coinmama, bits of gold

העברה בנקאית: bit2c

בדר"כ, האפשרויות הן רכישת ביטקוין (BTC) או איטריום (ETH) כשלכל מטבע מחיר וערך שוק משלו. אתם יכולים לקנות רבע או חלק ממטבע או לבחור להחליט על סכום בשקלים שיתורגם לX מטבע שתקבלו בתמורה. כלומר, זה לא חייב להיות מטבע שלם אלא כמה שתחליטו להשקיע.

נסו להבין בכל אתר מה גובה עמלות הקניה.
צפו לעמלות המרה וקניה לא נמוכות במיוחד.. אבל מה זה משנה? אתם בדרך להיות מליונרים לא??

טבלת מדדי מטבעות

מה חשוב לזכור?

כדאי להקדים ולהתקין תוכנה של גוגל Google Authenticator בנייד, כאחד מאמצעי האבטחה הפופולאריים והמומלצים שציינו קודם. כל פרק זמן, האפליקציה מייצרת קוד בן 6 ספרות שקיים רק אצלכם ומתקשרת עם האתר\ים לאימות בכניסה לחשבון, אחרי שמיליתם פרטי משתמש וסיסמה וביצעתם התחברות ראשונית.
השיטה נקראית Two-Factor Authentication.

עולם המטבעות הדיגיטליים ובראשם ("דור ראשון") ה"ביטקוין", מסמל פריצה דרך משמעותית ועושה קולות בעולם כולו. כל זה מתאפשר ומתקיים על גבי טכנולוגיה הנקראית בלוק-צ'יין או שירשור בלוקים (BlockChain) בין מחשבים ברחבי הרשת המקיימים אלגוריתם משותף ליצירת מערכת אישורים ואבטחה מבוזרת. הפוטנציאל העצום שגלום מאחורי טכנולוגית הבלוק צ'ין מעסיקה ומרתקת את כל צמרת החברות ואנשים מובילים בעולם כולו. מדובר בתעשייה עצומה הנעמדת בסכומי עתק ומדברת הרבה חדשנות, יצירתיות, יעילות, וגם כאידיאלוגית המציגה שיטה מהפכנית כנגד מה שהכרנו עד היום.

אחרי כמעט עשור של דגירה שקטה והתבגרות, עולם המטבעות הדיגיטליים ככלל וטכנולוגיית הבלוק צ'ין בפרט מקבלים במה והכרה, לצד התייחסות והכרה מצד הרגולטור. הענף עובר טלטלות והגדרה מחדש אך כנראה שכל זה לא הולך להיעלם בשום מובן - לפחות לא כפוטנציאל טכנולוגי.

אתם עשויים לקבל הצצה והזדמנות חד פעמית לעולם עצום, תוסס, מרתק ומגוון, שחי ובועט וממשיך להתעצב ולהמציא את עצמו בקצב מסחרר. יש שאומרים שכנראה מדובר ב"הדבר הבא"

הכי חשוב לזכור שלצד כל הבאז בעולם המטבעות המוצפנים, קיימת אי ודאות וחשיפה לתנודות וסיכונים בעולם הדיגיטלי וכמשקיעים, לכן, חשוב ומומלץ שלא להסתכן בסכום ש"אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לאבד".

Coinmama: Buy Bitcoins with Credit Card